Klik her for at komme til forsiden Kirkespir

Gudstjenesteoversigt


Der er kirkekaffe efter højmesserne om søndagen.

Vor Frelsers Kirkes kollektliste for 2019, klik her
 

Næste gudstjeneste


20. septemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Susanne Møller Olsen



Kommende gudstjenester


21. septemberkl. 10.30Dåbsgudstjeneste
 v/ Finn Damgaard

22. septemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Lars Sandbeck

27. septemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Finn Damgaard

29. septemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Susanne Møller Olsen

04. oktoberkl. 20-23Natkirke
 v/ Marlene Lindsted

06. oktoberkl. 10.30Højmesse
 v/ Finn Damgaard

11. oktoberkl. 18-24Kulturnat
 v/ alle kirkens præster

12. oktoberkl. 12Dåbsgudstjeneste
 v/ Marlene Lindsten

13. oktoberkl. 10.30Højmesse
 v/ Marlene Lindsten

18. oktoberkl. 20-23Natkirke
 v/ Susanne Møller Olsen

19. oktoberkl. 10.30Dåbsgudstjeneste
 v/ Susanne Møller Olsen

20. oktoberkl. 10.30Højmesse
 v/ Susanne Møller Olsen

22. oktoberkl. 10.00Babysalmesangsafslutning
 v/ Finn Damgaard

25. oktoberkl. 20-23Natkirken med 10-årsjubilæum
 v/ Susanne Møller Olsen

27. oktoberkl. 10.30Høstgudstjeneste med Det Kgl. Danske Musikkonservatoriums Børnekor
 v/ Marlene Lindsten

01. novemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Susanne Møller Olsen

03. novemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Finn Damgaard

08. novemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Finn Damgaard

10. novemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Marlene Lindsten

15. novemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Susanne Møller Olsen

16. novemberkl. 10.30Dåbsgudstjeneste
 v/ Finn Damgaard

17. novemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Finn Damgaard

22. novemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Marlene Lindsten

23. novemberkl. 10.30Dåbsgudstjeneste
 v/ Susanne Møller Olsen

24. novemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Susanne Møller Olsen og praktikant Barbara Nordmark Jeldtoft Jensen

29. novemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Finn Damgaard

01. decemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Marlene Lindsten

04. decemberkl. 10.30Julegudstjeneste for udviklingshæmmede
 v/ Finn Damgaard

06. decemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Marlene Lindsten

08. decemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Susanne Møller Olsen

08. decemberkl. 15Balletgudstjeneste
 v/ Susanne Møller Olsen

08. decemberkl. 18Balletgudstjeneste
 v/ Susanne Møller Olsen

13. decemberkl. 20-23Natkirke
 v/ Susanne Møller Olsen

14. decemberkl. 10.30Dåbsgudstjeneste
 v/ Marlene Lindsten

14. decemberkl. 16De ni læsninger
 v/ Marlene Lindsten

15. decemberkl. 10.30Højmesse med luciaoptog
 v/ Finn Damgaard

22. decemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Lars Sandbeck

24. decemberkl. 14Julegudstjeneste
 v/ Finn Damgaard

24. decemberkl. 16Julegudstjeneste
 v/ Susanne Møller Olsen

24. decemberkl. 19.30Juleløses Jul i Den Grå Hal
 v/ Susanne Møller Olsen

25. decemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Marlene Lindsten

26. decemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Finn Damgaard

29. decemberkl. 10.30Højmesse
 v/ Susanne Møller Olsen

01. januarkl. 14Musikgudstjeneste
 v/ Marlene Lindsten

 

NYHEDSBREV




Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag information om gudstjenester, koncerter mm.
  
Klik her for at besøge Rasthofs hjemmeside